Tęcze i róże

Z Walentynki szybko zbliża się i nas samotny saps zastanawiasz się, dlaczego świętujemy święto, które jest jedynym celem jest życie ludzi do konwencji społecznej leczenia osoby, z którą jesteś w związku z jak ci zależy, to przywodzi na myśl, jak ekskluzywne, jak ekskluzywne romantyzm jest się. Dokładniej, jak wykluczenie Rom-Coms (Komedie romantyczne) są przeciwko społeczności LGBT +. Chociaż nienawidzę kontynuować ten wzór wykluczenia, zdecydowana większość z poniższych będzie koncentrować się na gejów i lesbijek tropy tylko dlatego, że charakter romcoms jeszcze do rozprzestrzeniania się na inne obszary społeczności LGBT + w sposób wystarczająco spójne, aby być uznane za trupy , choć będzie pewne nakładanie się w topes wymienionych.  

Jako szybki na bok, czuję się ważne, aby wspomnieć, że kiedy odnoszą się do rom-coms nie jestem specjalnie odnosząc się do dużych filmów studyjnych, ponieważ w przeważającej części LGBT + reprezentacja w hitach był jako komiczny ulgi lub sposób na CisHet białej bohaterki do naśladowania p dużo filmu. Zapisz jeden lub dwa filmy oczywiście, że twierdzenie nie jest całkowicie dziwaczne. Również niech będzie powiedzieć, że nie będę koncentrować się na reprezentacji w czystej liczbie i więcej, jak reprezentacja jest wykonywana, ponieważ, to wszystko jest dobrze, aby twierdzić, że masz trzy jaja, dopóki nie dowiesz się, że wszystkie trzy są po ich dacie ważności.

Pierwszym i być może najbardziej szkodliwym tropem w każdym filmie LGBT+ jest "Bully Turned Lover", podczas gdy ten trop jest bardziej scentralizowany wokół Dramatów, nie jest całkowicie poddany kwarantannie. Ten trop zaczyna się od konfiguracji zwykle dość długie, gdzie widzimy małe (zazwyczaj bardzo over-the-top) obecnie queer osoby asaulted zarówno werbalnie i fizycznie na liczne ocassions przez tę samą osobę, dopóki nie przystawki. Na zewnątrz osoby przyciąganie okazuje się, że bully jest zakochany w wyżej wymienionych queer osoby (zwykle przez seks). może być bardzo problematyczne dla wielu powodów, na początek daje się pomysł, że atak jest ok i coś, co należy podjąć lekko, w przeciwieństwie do poważnego przestępstwa, że jest. Dalej jest to, że powoduje queer ludzi do romantyzowania ataku w niezdrowy sposób, poza tylko ogólne Sztokholm, ale wierząc, że wszystkie zbiry są tylko kochanka w przebraniu i powoduje młodych queer ludzi do przyjęcia ataku jako sposób na znalezienie miłości. Wreszcie, wykorzystanie seksu jako czegoś, co reprezentuje miłość i niedożycie, perpatuates ideę, że seks i miłość są takie same lub powinny być w każdym razie związane, które z mroczną historią dolegliwości związanych z seksem w społeczności queer, jest trochę śmieszne.

Znienawidzony przez wszystkich, ale All-American Rejects, dalej jest "Dirty Little Secret" Troupe. Ta trupa skupia się wokół co najmniej jednej zamkniętej postaci w tajnym związku z inną postacią. Z tego czy innego motywu powoduje to szkodliwą dynamikę, ponieważ nakłada dużą ilość władzy na osobę w związku, która chce pozostać ukryta. Chociaż jest zrozumiałe, jeśli postać nie jest w stanie wyjść, ponieważ są one niebezpieczne, w którym to przypadku jest to inna historia, jednak jest to prawo obraźliwe traktować osobę, z którą jesteś w związku z jak są niepożądane lub nie warto. Być może najgorszą częścią tego tropu jest to, że rzadko rozwiązują konflikt w jakikolwiek znaczący sposób, zazwyczaj sprawiając, że wydaje się, że bohaterowie po prostu zapomnieli, że kiedykolwiek to się stało.

Ostatnim niezwykle toksycznym i rozpowszechnionym na zewnątrz tropem jest pedofilia, choć zazwyczaj nie tak dosłownie, że zostało to zrobione dosłownie wcześniej. Mam na myśli "związek" między dwoma postaciami ze znaczną różnicą wieku, czy to osoba dorosła i nieletnia, czy stara osoba dorosła, a ktoś ledwo w wieku pełnoletnym. Jest to problematyczne z wielu powodów, nawet gdy między dwoma dorosłymi zgody, ponieważ istnieje nieodłączna presja wywierana na osobę, gdy poproszony o zrobienie czegoś przez seniora, dając czuć się bardzo podobny do tego gwałtu statysty.

Teraz, gdy wyjaśniliśmy złe tropy czuję, że nadszedł czas, aby wspomnieć, że tropy używane do CisHet Rom-Coms nie rozpada ją, gdy stosuje się do znaków LGBT +, ani nie każda historia musi koncentrować się wokół homofobii. Osoby LGBT+ mogą również zdawać sobie sprawę, że są zakochane w swoich najlepszych przyjaciół, zakochują się w osobie w kawiarni, a nawet zakochują się w tantiemach na jakiejś przygodzie z chytrym i zanny. Zasadniczo, nie musisz wymyślać koła na nowo, aby wyprodukować Rom-Com o grupie mniejszościowej.